KONST / Litografier / Litografi 8692028
nr 869 2028
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Litografi, Einar Forseth (1892-1988), Kungsholmen, signerad, 1952, motivet: 36x45
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 13 januari 2014
kl 20:18:53
100 kr
150 kr
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth